خبر مهم از پرونده های قدیمی

به گزارش نشنال پست، جیسون کنی، وزیر مهاجرت که در جمع رؤسای تجاری باشگاه اقتصادی کانادا سخن می گفت خبر از تحولات جدید بیشتر در سیستم مهاجرت داد که به منظور جذب متخصصینی خواهد بود که بتوانند شکاف های موجود در بازار کار کشور را پر کنند. این تغییرات همچنین به دولتهای استانی اجازه خواهد داد، از بین پرونده های موجود، تعدادی را برای مهاجرت استان خود پذیرش نمایند.

در ادامه جیسون کنی افزود در حال حاضر بیش یک میلیون متقاضی در صف بررسی هستند و دولت کانادا برنامه و پروژه های متعدد آزمایشی زیادی را جهت محو کردن آن باجرا درآورده ولی عملا با شکست مواجه شده است ولی "اکنون زمان آن فرا رسیده است که یک تغییر بنیادی و اساسی، در پروسه سست و یخ زده مهاجرتی کانادا اعمال شود و این دولت آن را انجام می دهد. انتخاب متقاضیانی با سرمایه قابل انعطاف انسانی، دانش زبان انگلیسی (و فرانسه) و آماده برای احراز مشاغل خاص متناسب با تحصیلات و تجربه کاریشان، کلید اصلی حل مشکل و عبور از دوره انتقالی خواهد بود."

وی با اشاره به اقدامی که دولت نیوزیلند ، طی سال 2003  انجام داد، ادامه داد:" بهترین کار، همان است که آنها انجام دادند. ریختن تقاضاهای موجود در یک مجموعه قابل دسترس، انتخاب تخصص های مورد نیاز و بالاخره ایجاد تسهیلات برای پذیرش هر چه سریعتر آنها در سراسر کشور ."

همزمان در یک طرح آزمایشی، دولتهای استان اجازه یافته اند، برای کم کردن تعداد متقاضیان   لیست انتظار، متناسب با نیازهای استانی خود، افرد متخصص را سریعتر جذب کنند. دولت فدرال کانادا، پیش از این با انعقاد قراردادهای جداگانه با استان های انتاریو، بریتیش کلمبیا، آلبرتا، منیتوبا، ساسکچوان، نوا اسکوشیا، نیوفانلند و قلمرو شمال غربی، امکان دسترسی آنان به لیست موجود را فراهم کرده است و برآورده شده است که از این طریق، تقریبا چهار هزار نفر دیگر، به میزان پذیرش مهاجران کانادا در برنامه های استانی افزوده شود. ولی ممکن است از برخی متقاضیانی که لیست انتظار هستند، خواسته شود که درخواست خود برای مهاجرت فدرال را پس گرفته و شانس خود را برای موفقیت سریعتر در مهاجرت استانی،امتحان کنند.

همچنین دولت فدرال کانادا در هفته گذشته یک جلسه مذاکره با کارفرمایان کانادایی به انجام رسید تا یک سیستم فعال پذیرش مهاجران را ایجاد کنند و نقش خود در بکار گیری نیروی کار خارجی را پر رنگ تر کنند. به تبع این مذاکرات کارفرمایانی که به دنبال تخصص های ویژه ای هستند، خواهند توانست با دسترسی به لیست متقاضیان، متخصصین مورد نظر خود را شناسایی کنند و مستقیما این نیروها را جذب کنند. به عنوان مثال، بیمارستان ها در منیتوبا، این امکان را خواهند یافت تا پزشکان و پرستارانی را که مایل به اقامت در آن استان باشند، مستقیما از طریق برنامه استانی مانیتوبا جذب کنند. هدف از این طرح امکان یافتن سریعتر شغل تخصصی برای تازه واردین است

 

Adsense

حساب کاربری

با حساب کاربری وارد شود

آماده اقدام هستید؟

کافیست با یکی از کارشناسان و مشاوران ما تماس بگیرید

کلیک کنید

ارتباط با ما

10265 Yonge St, Unit 100

RichmondHill, Ontario

L4C 4Y7, Canada

 001.905.370.0160

تهران - سید خندان - خ خیرمندی -پلاک 33 واحد 5 

 2287.8271

تلفن مستقیم به کانادا  
 8280.2168  از تهران
021.8280.2168   از موبایل
   
   
arshaweb.com