کانادا در سه سال آینده از بیش از یک میلیون مهاجر جدید استقبال خواهد کرد.

کانادا در سه سال آینده از بیش از یک میلیون مهاجر جدید استقبال خواهد کرد.

وزیر مهاجرت کانادا، مارکو مندچینو، اولین برنامه مهاجرتی را در ماه مارس به پارلمان ارائه خواهد داد، که شامل بیش از یک میلیون ساکنین دائم در بین سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ است. مندچینو اولین سخنرانی مهم خود را در روز جمعه در تورنتو انجام داد، و از برنامه مهاجرتی کانادا در سه سال آینده خبر داد. اگرچه سخنرانی در باشگاه کانادایی تورنتو انجام شد، مشخص است که رویه احمد حسن را پس از برنامه های انتخابات اکتبر ۲۰۱۹ بر عهده گرفته است.

در طی این سخنرانی، با عنوان مهاجرت: محرک رشد اقتصادی کانادا، مندچینو درباره ی چگونگی نیاز مهاجرت به کانادا در رشد اقتصادی ، و مقابله با کاهش نیروی بازار کار و رشد سن جمعیت صحبت می کرد. او همچنین پرداخت به این موضوع که  کانادا به طور طبیعی جمعیت خود را حفظ نمی کند، و به طور متوسط کانادایی‌ ها به اندازه کافی بچه ندارند. مندچینو گفت، با افزایش سن جمعیت و افزایش سن بازنشستگی، این کشور برای حفظ هزینه های دولتی به نیروی کار کمتری تکیه می کند. همچنین اشاره کرد که همانطور که افراد پیر می شوند آنها به دسترسی خدمات دولتی مثل مراقبت بهداشتی نیاز بیشتری دارند، که باعث افزایش هزینه ها می شود‌.

مندچینو گفت، مهاجرت بخشی از راه حل است. کانادا یک سیاست گذاری محوری ایجاد کرده است که افراد جوان تحصیل کرده و مهاجران با مهارت را جذب می کنند تا شکاف نیروی کار را از بین ببرند. اخیراً مهاجرت ۸۰ درصد رشد جمعیت کانادا را تشکیل داده است، که این نسبت به احتمال افزایش پیدا می ‌کند. مندچینو در طی سخنرانی گفت که برنامه های کانادایی از بیش از یک میلیون مهاجر از الان تا پایان سال ۲۰۲۰ استقبال می کند، و سطح سالانه را به ۳۵۰ هزار سوق می دهد. برنامه مهاجرت سه سال گذشته در اکتبر ۲۰۱۸ ارائه شد که سطح سالانه را بر ۳۵۰۰۰۰ هدف قرار داده بود. این برنامه ۳۳۰۸۰۰ مهاجر را در سال ۲۰۱۹ مورد استقبال قرار داد، که ثبت رقم واقعی این دوره استقبال از ۳۴۱ هزار مهاجر بوده است.

سیستم ورودی مهاجر موفقیت آمیز کانادا، به عنوان مهم‌ ترین روش استقبال از مهاجران با مهارت در طی برنامه‌ های کارگران حرفه ای فدرال،  برنامه‌ های تجارت های حرفه ای فدرال و کلاس های تجربه کاری قرار گرفت و ادامه پیدا کرد. همچنین مندچینو از برنامه مهاجرت آتلانتیک و مهاجرت شمالی نام برد که مهاجران جدید را برای گسترش در اطراف کانادا تشویق می ‌کنند و خودشان را برای مناطق مهم شهری مثل تورنتو، مونترال و ونکوور متمرکز نمی کنند. شاید بزرگترین کار در حال حاضر در دست مندچینو تشکیل برنامه Municipal Nominee Program باشد، که بخشی از دولت لیبرال برای انتخابات سال گذشته اعلام کرد. وزیر گفت مشاوره ها در حال انجام هستند،  که چگونگی عملکرد این برنامه را در تکمیل برنامه های ایالتی موجود بررسی خواهد کرد. برنامه های مهاجرتی کانادا یکی از بهترین ها در دنیا است که مورد تمجید قرار گرفته است و مندچینو به طور واضحی قصد دارد این راه را ادامه بدهد.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

حساب کاربری

با حساب کاربری وارد شود

آماده اقدام هستید؟

کافیست با یکی از کارشناسان و مشاوران ما تماس بگیرید

کلیک کنید

ارتباط با ما

10255 Yonge St, Unit 207

RichmondHill, Ontario

L4C 3B2, Canada

 001.905.370.0160

تهران - سید خندان - خ خیرمندی -پلاک 33 واحد 5 

 2287.8271

تلفن مستقیم به کانادا  
 8280.2168  از تهران
021.8280.2168   از موبایل
   
   
arshaweb.com