لایحه پیشنهادی جدید دولت کانادا در جهت اخراج مهاجران چند همسره و عامل ازدواج اجباری

دولت فدرال کانادا اعلام کرد که در نظر دارد لایحه ای را به مجلس ارائه کند که طبق آن مهاجران جدید کانادایی که چند همسر اختیار کرده اند و یا دست به ازدواج اجباری می زنند را از کانادا اخراج کند

کریس الکساندر وزیر مهاجرت کانادا امروز ششم ماه نوامبر ۲۰١۴  اعلام کرد این لایحه درعین حال قوانین موجود را جهت حفاظت زنان مهاجر از خشونتهای مذهبی – فرهنگی را مستحکمتر خواهد کرد.

وی همچنین ادامه داد: "چند همسری جایی در کانادا ندارد و اگر ثابت شود که شخص مهاجر دارای چند همسر است، کشور اخراج می شوند. این قوانین برای ممانعت از وقوع اعمال وحشیانه فرهنگی در خاک کانادا وضع می شود چرا که چنین اعمالی با ارزشهای کشور ما در تضاد است . ما به مهاجرین جدید این پیام را میدهیم که نمیتوانیم تخلف از حقوق بشر و جنایاتی که قبلا مردم به اسم سنت های فرهنگی انجام داده اند را تحمل کنیم."

 نام دارد ، مهاجران دائم و موقت که Zero Tolerance for Barbaric Cultural Practices  طبق این لایحه که

چند همسر دارند یا قصد داشتن چند همسر را دارند، بایستی کانادا را ترک کنند حتی اگر دارای سابقه کیفری نباشند همچنین بر اساس این قانون حداقل سن ازدواج ١٦ سال تعیین خواهد شد و انتقال یک کودک برای ازدواج اجباری حتی در خارج از کانادا با جزای کیفری مواجه خواهد شد. همچنین هر گونه مشارکت یا توصیه در جریان ازدواج اجباری و یا ازدواج زیر سن قانونی می تواند تا پنج سال زندان داشته باشد.

در لایحه ذکر شده است که حتی اگر شخصی اقدام برای انتقال کودکی به خارج از کانادا برای ازدواج کند یا اگر شخصی مجبور به ازدواج اجباری شود، پرونده خارج از روال عادی دادگاه ها مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

الکساندر همچنین تاکید کرد: "ما سخت برای تصویب این لایحه تلاش می کنیم تا مشخص شود که قتلهای ناموسی جایی در کشور ما ندارد."

الکساندر در ادامه به پرونده محمد شفیعه مهاجر افغان اشاره کرد که با دو همسرش به کانادا آمد و با همدستی همسر دوم و پسرش از همسر دوم، سه دختر و همسر اولش را به قتل رساند چون معتقد بود آنها به حیثیت او و خانواده اش لطمه زده اند.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

حساب کاربری

با حساب کاربری وارد شود

آماده اقدام هستید؟

کافیست با یکی از کارشناسان و مشاوران ما تماس بگیرید

کلیک کنید

ارتباط با ما

10255 Yonge St, Unit 207

RichmondHill, Ontario

L4C 3B2, Canada

 001.905.370.0160

تهران - سید خندان - خ خیرمندی -پلاک 33 واحد 5 

 2287.8271

تلفن مستقیم به کانادا  
 8280.2168  از تهران
021.8280.2168   از موبایل
   
   
arshaweb.com